5 produktów, których unikaj jak ognia!

Co powinniśmy bez zastanowienia wyeliminować z diety?

Mam dla was 5 produktów które nie tylko sabotażują efekty odchudzania, ale przede wszystkim niszczą zdrowie.

  1. BIAŁY CUKIER – nikomu nie jest potrzebny, zaspokaja tylko nasze kubki smakowe czyli wpływa na nas psychicznie. Nie daje żadnych wartości odżywczych, wręcz niszczy nasze zdrowie, przyczyniając się do otyłości oraz chorób przewlekłych. Unikaj go jak ognia, a w szczególności nie podawaj do dzieciom, ponieważ działa uzależniająco często doprowadzając do nadpobudliwości, agresywności czy też autyzmu u małych dzieci.          
  2.  OLEJ SŁONECZNIKOWY, Z PESTEK WINOGRON ORAZ TŁUSZCZE TRANS – o tłuszczach trans nie muszę pisać bo wiadomo że jest to czyste „zło”, ale nie
    każdy wie że tłuszcze roślinne typu słonecznikowy czy z pestek winogron poddane rafinacji posiadają ogromne ilości tłuszczów trans. Poza tym olej słonecznikowy oraz z pestek winogron posiadają również dużą ilość kwasów omega 6 (czyli zły stosunek omega-3 do omega-6) co przyczynia się licznych stanów zapalnych, ALE również słonecznik to uprawy GMO. Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Do smażenia używamy tłuszczów bardziej stabilnych termicznie czyli olej kokosowy, smalec, łój wołowy czy masło ghee. Na zimno oliwa z oliwek, awokado, olej z ogórecznika czy olej z wiesiołka.
  3. NAPOJE SŁODZONE I GAZOWANE ORAZ SOKI OWOCOWE – napoje słodzone jest to masa cukru ukrytego pod różnymi nazwami czyli podpinamy pod to punkt pierwszy, do tego dodatki E.. i mamy bombę kaloryczną którą wypijamy w mgnieniu oka. Soki owocowe są pozornie zdrowe natomiast jest to również bombka cukrów w postaci fruktozy, których nadmiar powoduje liczne stany zapalne, cukrzycę, problemy z wagą, problemy na tle neurologicznym ale również wysokie trójglicerydy. Lepiej zjedź owoc niżeli wyciśnięty sok z owoców.
  4. SYROP FRUKTOZOWO-GLUKOZOWY –  jest otrzymywany z kukurydzy, przetworzonej na skrobię kukurydzianą, a później na syrop złożony właśnie z glukozy i fruktozy. Na ten punkt składa się punkt 1  oraz 3. Do tego jest sztuczną substancją słodzącą czyli jest niepotrzebnym źródłem cukru. Jest powszechnie wykorzystywany m.in. w produkcji napojów bezalkoholowych, przetworów owocowo-warzywnych, do wyrobów piekarskich i cukierniczych, słodyczy, ale także produktów mlecznych. Ukrywa się pod wieloma produktami, dlatego czytaj etykiety.
  5. „TV PRZEKĄSKI” – do tej grupy zaliczamy wszystkie nie zdrowe przekąski, które pochłaniamy najczęściej przed telewizorem m.in.
    krakersy, chipsy, popcorn, paluszki słone, orzechy prażone, chrupki kukurydziane. Ta grupa produktów jest źródłem tłuszczów trans, cukru, soli kuchennej oraz substancji chemicznych wzmacniających smak. Są nie tylko nie zdrowe ale jest to bomba kaloryczna, którą wciągamy nie wiedząc kiedy. Puste kalorie które niszczą nasze zdrowie.

Wymieniłam tylko 5 grup produktów, których powinniśmy unikać. Takich produktów jest jeszcze więcej natomiast są to główni i najbardziej kuszący winowajcy. Jestem pewna że ta lista nie jest dla was zaskoczeniem i doskonale wiecie żeby ich unikać. 

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Zapisz się do newslettera

Zapisz się, aby zawsze być ze mną w kontakcie i otrzymywać najnowsze informacje o nowościach i wszystkich działaniach w FIT body Club!

Ważne

Materiały na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety lub programu ćwiczeń.

Potrzebujesz pomocy?
  • Wszelkie pytania kieruj przez formularz kontaktowy

www.fitbodyclub.pl © 2019  Regulamin Polityka prywatności | Kontakt 

visa.svg
mastercard.svg
dotpay_logo_napisPL