Mój koszyk

5 produktów, których unikaj jak ognia!

Co powinniśmy bez zastanowienia wyeliminować z diety?

Mam dla was 5 produktów które nie tylko sabotażują efekty odchudzania, ale przede wszystkim niszczą zdrowie.

  1. BIAŁY CUKIER – nikomu nie jest potrzebny, zaspokaja tylko nasze kubki smakowe czyli wpływa na nas psychicznie. Nie daje żadnych wartości odżywczych, wręcz niszczy nasze zdrowie, przyczyniając się do otyłości oraz chorób przewlekłych. Unikaj go jak ognia, a w szczególności nie podawaj do dzieciom, ponieważ działa uzależniająco często doprowadzając do nadpobudliwości, agresywności czy też autyzmu u małych dzieci.          
  2.  OLEJ SŁONECZNIKOWY, Z PESTEK WINOGRON ORAZ TŁUSZCZE TRANS – o tłuszczach trans nie muszę pisać bo wiadomo że jest to czyste “zło”, ale nie
    każdy wie że tłuszcze roślinne typu słonecznikowy czy z pestek winogron poddane rafinacji posiadają ogromne ilości tłuszczów trans. Poza tym olej słonecznikowy oraz z pestek winogron posiadają również dużą ilość kwasów omega 6 (czyli zły stosunek omega-3 do omega-6) co przyczynia się licznych stanów zapalnych, ALE również słonecznik to uprawy GMO. Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Do smażenia używamy tłuszczów bardziej stabilnych termicznie czyli olej kokosowy, smalec, łój wołowy czy masło ghee. Na zimno oliwa z oliwek, awokado, olej z ogórecznika czy olej z wiesiołka.
  3. NAPOJE SŁODZONE I GAZOWANE ORAZ SOKI OWOCOWE – napoje słodzone jest to masa cukru ukrytego pod różnymi nazwami czyli podpinamy pod to punkt pierwszy, do tego dodatki E.. i mamy bombę kaloryczną którą wypijamy w mgnieniu oka. Soki owocowe są pozornie zdrowe natomiast jest to również bombka cukrów w postaci fruktozy, których nadmiar powoduje liczne stany zapalne, cukrzycę, problemy z wagą, problemy na tle neurologicznym ale również wysokie trójglicerydy. Lepiej zjedź owoc niżeli wyciśnięty sok z owoców.
  4. SYROP FRUKTOZOWO-GLUKOZOWY –  jest otrzymywany z kukurydzy, przetworzonej na skrobię kukurydzianą, a później na syrop złożony właśnie z glukozy i fruktozy. Na ten punkt składa się punkt 1  oraz 3. Do tego jest sztuczną substancją słodzącą czyli jest niepotrzebnym źródłem cukru. Jest powszechnie wykorzystywany m.in. w produkcji napojów bezalkoholowych, przetworów owocowo-warzywnych, do wyrobów piekarskich i cukierniczych, słodyczy, ale także produktów mlecznych. Ukrywa się pod wieloma produktami, dlatego czytaj etykiety.
  5. “TV PRZEKĄSKI” – do tej grupy zaliczamy wszystkie nie zdrowe przekąski, które pochłaniamy najczęściej przed telewizorem m.in.
    krakersy, chipsy, popcorn, paluszki słone, orzechy prażone, chrupki kukurydziane. Ta grupa produktów jest źródłem tłuszczów trans, cukru, soli kuchennej oraz substancji chemicznych wzmacniających smak. Są nie tylko nie zdrowe ale jest to bomba kaloryczna, którą wciągamy nie wiedząc kiedy. Puste kalorie które niszczą nasze zdrowie.

Wymieniłam tylko 5 grup produktów, których powinniśmy unikać. Takich produktów jest jeszcze więcej natomiast są to główni i najbardziej kuszący winowajcy. Jestem pewna że ta lista nie jest dla was zaskoczeniem i doskonale wiecie żeby ich unikać. 

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

www.fitbodyclub.pl © 2019-2023