Cholesterol i wpływ na mózg

Cholesterol należy do najważniejszych czynników w utrzymaniu zdrowia i prawidłowego funkcjonowania mózgu. Badania dowodzą, że wysoki poziom cholesterolu pomaga obniżyć ryzyko chorób mózgu i wpływa na wydłużenie życia. Niższy poziom wiążę się ze słabszym wynikiem pomiaru zdolności poznawczych, zwłaszcza abstrakcyjnego rozumowania, koncentracji uwagi, płynności wypowiedzi i funkcjonowania poznawczego. Spożycie dużej ilości tłuszczów (dobrych, nie tłuszczów trans) to klucz do zdrowia i doskonałej pracy mózgu. W literaturze naukowej zawarto sporo dowodów na to, że kiedy poziom cholesterolu jest niski, mózg nie pracuje jak należy; osobą z niskim poziomem cholesterolu we krwi o wiele częściej zagraża demencja oraz inne problemy neurologiczne. Powinniśmy zmienić nastawienie do cholesterolu i LDL- to nasi sprzymierzeńcy, nie wrogowie.

 

Źródło ,,Zbożowa głowa’’   dr David Perlmutter, Kristin Loberg

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Zapisz się do newslettera

Zapisz się, aby zawsze być ze mną w kontakcie i otrzymywać najnowsze informacje o nowościach i wszystkich działaniach w FIT body Club!

Ważne

Materiały na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety lub programu ćwiczeń.

Potrzebujesz pomocy?
  • Wszelkie pytania kieruj przez formularz kontaktowy

www.fitbodyclub.pl © 2019  Regulamin Polityka prywatności | Kontakt 

visa.svg
mastercard.svg
dotpay_logo_napisPL