Mój koszyk

Jak przetrwać zimę i nie marznąć?

Zima nadeszła, mamy coraz niższe temperatury- jak sobie radzić?

3 kroki jak przetrwać mrozy.

KROK 1 – odżywianie

Ciekawe czy domyślacie się co jest najlepszym pożywieniem w trakcie sezonu zimowego?? ZASTANÓW SIĘ

Odpowiedź: tłuszcz 😀

Tak, tak, najlepiej jest wprowadzić do diety zdrowy tłuszcz czyli przede wszystkim dobre jakościowo i tłuste mięso, podroby, tłuste ryby, olej kokosowy jak i również oliwę z oliwek. Do tego porcję warzyw (najlepiej kiszonych np. kapusta kiszona/ogórki/buraki).

photo-1448907503123-67254d59ca4f

Weźmy za przykład Eskimosów. Tłuszcze w ich codziennym jadłospisie stanowią ok. 60 proc.Tłuste jedzenie umożliwia im długie utrzymywanie ciepła przez organizm i jednoczesne jego wzmocnienie w tak zimnym klimacie. 

Grenlandczycy są kolejnym dowodem na to, że choroby miażdżycowe nie są związane z tłuszczem. Nie odnotowuje się u nich miażdżycy, która może prowadzić do zawału serca, ani zburzeń z metabolizmem lipidów czy cholesterolu.

Jeśli straszne są ci mrozy to zamień węglowodany (których i tak spożywamy za dużo) i niskokaloryczne posiłki na tłuszcz np. smalec (własnoręcznie przetopiony), steki czy też wątróbkę. 

CZYLI schowaj chleb, a smalec wyjadaj łyżkami 😀

KROK 2- odzież

Oprócz właściwego jedzenia ważny też jest ubiór, ale o tym raczej wszyscy wiedzą.

Dla przypomnienia, ubieraj się girl-in-winter-jacket-walking-in-snowy-forest-picjumbo-comkilkuwarstwowo oraz ciepło. Nie zapominaj o rękawiczkach, szaliku i czapce. Panie niech zamienią modną, krótką kurteczkę na przedłużaną ciepłą kurtkę (parkę) z porządnym kapturem. Do tego oczywiście ocieplane buty i skarpety. Przy dłuższym przebywaniu na mrozie warto założyć kalesony/rajstopy oraz termoaktywna bieliznę.

KROK 3- kremy

Nie możemy pominąć ochrony skóry przed zimnem czyli aplikujemy tłusty krem do twarzy i do rąk. Najlepsze oczywiście paleo kosmetyki na bazie tłuszczów zwierzęcych.

kpiernik

3 podstawowe kroki już znacie, teraz raczej zima nie będzie wam straszna.

Dodatkowo możecie umilać sobie zimne wieczory,
rozgrzewającą herbatą. 😉img_6846

Dzięki za uwagę, pozdrawiam.

BYE 🙂

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

www.fitbodyclub.pl © 2019-2023