Mój koszyk

Mamy prawię połowę maja, a na dworze lato w pełni. Pogoda nas rozpieszcza, a wiadomo jak się robi ciepło to i chęć na lody się zwiększa ?:D.

U mnie sezon na lody rozpoczęty. Oczywiście nie polecam kupnych lodów, choć wiadomo jesteśmy ludźmi i takie też mi się zdarzają (okazjonalnie), ale na co dzień wybieram zdrowsze wersje.

Dzisiaj mam dla was mój numer jeden zeszłego lata, czyli lody bananowe. Proponuję zrobić ich więcej i trzymać w zamrażalniku, aby były w zanadrzu jak najdzie nas ochota. Idealne dla dzieci, bo wiadomo maluchy uwielbiają lody. 😀

Sposób wykonania:

  • banany kroimy na pół i wkładamy patyczek (np. połowę patyczka od szaszłyków) i wkładamy do zamrażalnika tak aby się zamroziły
  • po zamrożeniu bananów, rozpuszczamy w kąpieli wodnej gorzką czekoladę (minimum 90%) z łyżką oleju kokosowego
  • następnie oblewamy czekoladą zamrożony banan i posypujemy wiórkami kokosowymi lub zmielonymi orzechami-> sugeruję wykonać to dosyć szybko bo czekolada szybko gęstnieje pod wpływem zimna.

Banany oczywiście można przechowywać w zamrażalniku.

Jeden banan to tak trochę mniej niż połowę czekolady, na dwa banany ok 3/4 czekolady. Zależy od wielkości bananów, trzeba samemu wyczuć. Pozdrawiam i smacznego.

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

www.fitbodyclub.pl © 2019-2023