Mój koszyk

MLEKO-wybór należy do ciebie

MLEKO WIELKA NIEWIADOMA ?! Pić czy nie pić?!

Jeśli zastanawiasz się czy pić mleko to ja postaram się trochę przybliżyć problem, a ty zdecydujesz  😉

Przede wszystkim mleko jest przez wiele osób nietolerowane i może powodować liczne alergie.

Zawiera laktozę czyli cukier mleczny, który podnosi poziom insuliny w naszym organizmie. Wyjątek stanowią produkty fermentowane jak kefir, zsiadłe mleko (proces fermentacji usuwa cukier z produktu).

Mleka UHT i pasteryzowane nie zawierają enzymu do trawienia laktozy przez nasz organizm. W przeciwieństwie do surowego mleka prosto od krowy, który taki enzym posiada. Mleko od krowy jest dopuszczalne pod warunkiem, że nie masz objawów takich jak wzdęcia, zaparcia, biegunki lub inne dolegliwości.

Jednak mleko zawiera kazeinę, na którą większość z nas jest uczulona oraz ma funkcje zaśluzowujące np. katar, kaszel, kluska w gardle (śluz jest to dobra pożywka dla bakterii i wirusów). Z kazeiny przy zaburzonym trawieniu i wchłanianiu powstają kazomorfiny -> uszkadzające mózg.

Dla wielkich koneserów proponuję nabiał spożywać tylko raz dziennie np. kefir (naturalny)

Naturalny zawiera białko mleka oraz żywe kultury bakterii (uważać na kupne bo dodają cukier, skrobię, żelatynę wołową!)

Zdrowy zamiennik -> mleko kokosowe

Odradzam mleko sojowe czy też migdałowe -> nie jest to dobrą opcją.

Czemu??

Soja- uprawy GMO (syf), a migdały zawierają bardzo dużo kwasów omega 6, (parę migdałów nie zaszkodzi, nawet wyjdzie nam to na zdrowie, ale w postaci mleka lub mąki to już jest dużo za dużo). Prawidłowy stosunek omega-6 do omega-3 w naszym organizmie powinien wynosić od 4:1 do 2:1. Natomiast w standardowej diecie europejskiej wynosi 20:1 lub więcej, czyli spożywamy za dużo omega-6, a za mało omega-3. Zaburzony stosunek może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i stanów zapalnych.

Teraz wybór należy do ciebie 😀

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

www.fitbodyclub.pl © 2019-2023