Sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i regeneracji. W naszym życiu można powiedzieć, że jest nawet ważniejszy od jedzenia, ponieważ człowiek bez snu nie jest w stanie przeżyć 2 tygodni, a bez pokarmu ok. m-c.
Współczesny tryb życia, postęp cywilizacji, stres, praca – powodują, że sen jest bardzo często bagatelizowany. Duża część osób nie przywiązują uwagi do snu, a tym bardziej do jego jakości. Skracają sen do minimum, chcąc sobie wydłużyć dzień i potem często nawet nie zdając sobie sprawy z przyczyny, zapadają w różne choroby.
Podczas snu odbywają się wszystkie procesy regeneracyjne i odbudowujące nasz cały organizm, a przede wszystkim nasz system nerwowy. Nie bez powodu mówi się, że sen to najlepszy kosmetyk.
Nietrudno się domyślić, że sen, a w szczególności jego brak, będzie oddziaływał na wiele obszarów naszego życia.
Brak dostatecznej ilości snu może przyczyniać się do:
– problem z zrzucaniem wagi (otyłość),
– gorsz regeneracja
– pogorszenie pamięci i myślenia
– zwiększenie zachorowalności na cukrzycę typu II, rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego może spowodować powstanie zespołu metabolicznego czy przyczyniać się nawet do powstania raka
– depresja i problemy z psychiką
– przedwczesne starzenie
– osłabiona odporność
– zaburzenie wydzielania hormonów
– słabsze wyniki sportowe i wiele, wiele innych…
Zatem, zadbajmy o długość, regularność i intensywność snu. Innymi słowy, stwórzmy idealne warunki do spania, aby w pełni korzystać z dobroczynnego wpływy snu.

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Ważne

Materiały na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety lub programu ćwiczeń.

Potrzebujesz pomocy?

www.fitbodyclub.pl © 2019  Regulamin Polityka prywatności | Kontakt 

visa.svg
mastercard.svg
dotpay_logo_napisPL