Taśma „MINI BAND” w ćwiczeniach

Taśma mini band jest to guma oporowa o niewielkich wymiarach w kształcie pętli. Stosuje się ją zarówno w rehabilitacji jak i fitnessie (trening ogólnorozwojowy) do wszelkiego rodzaju ćwiczeń wzmacniających, stabilizacyjnych i mobilizacji. Z taśmą mini band jesteśmy w stanie pracować na wszystkie partie mięśniowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkie ćwiczenia aktywujące mięsień pośladkowy za pomocą taśmy. To właśnie taśma pomogła „obudzić” mi pośladek, którego pracę przejmowały nogi. Tak się dzieje, kiedy nasze nogi są mocniejsze od pośladków. Przy wszelkich ćwiczeniach w których powinien głównie pracować pośladek, nogi przejmują ich rolę. W konsekwencji mamy jeszcze mocniejsze nogi, ale za to słabszą (i płaską) „pupę”. Jeśli czujesz, że jednak pośladek jest mało aktywny i zazwyczaj nie czujesz jego pracy, to koniecznie wprowadź taśmę mini band do treningu.

Jeśli trenujesz ze mną regularnie, to na pewno zakup nie pójdzie na marne. Zdradzę, że już w grudniu pojawią się nowe treningi i do niektórych będziemy wykorzystywać właśnie taśmę (opcjonalnie dla chętnych).

Taśmy „mini band” między sobą różnią się grubością (czyli oporem) i najczęściej są cztery wersje do wyboru. Z osobistego doświadczenia polecam od razu nabyć cały zestaw bo na dolne partie mięśniowe używamy mocniejszej taśmy, a na górne (dużo słabszą). Taśmę dostosowujemy do ćwiczenia.

Przy pojedynczym zakupie sugerowałabym najpierw średni opór (na dolne p. mięśniowe) i kolejno najsłabszy opór (na górne).

Poniżej przykład zastosowania taśmy w treningu.

 

a tutaj typowe ćwiczenia na pośladki z taśmą „mini band”

 

POLECANE

Sprzęt/akcesoria do ćwiczeń w domu (WIDEO)

Jaka jest najlepsza pora na trening?

Kiedy ćwiczyć, aby spalać tłuszcz?

 

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

11 Comments

 1. Iwona Walkiewicz

  Ooooooooooooooo ale super ?? to będzie coś dla mnie! Chyba i ja mam takie uśpione poślady ? trzeba będzie je obudzić. Lecę po tą taśmę, bo mam ale nie mini ?

 2. Paulina Targańska

  Cieszę się? mam nadzieję, że będziesz zadowolona?? Będzie ogień?

 3. Iwona Walkiewicz

  No to już nie mogę się doczekać

 4. Agnieszka Kamieniecka

  Paulina właśnie zakupiłam te taśmy. W grudniu mecze się dalej z Tobą. W sumie robie to cały czas ;p

 5. Paulina Targańska

  Super? ojj.. przydadzą się ?? będą fajne ćwiczenia??

 6. KS

  Paulinka, jaki opór taśmy do górnych partii? Zastanawiam się nad niebieską (opór 13 – 20 kg) i zieloną ( 8 – 15 kg) ?Wcześniej ćwiczyłam z hantlami 2×3 kg i 2×5 kg.

 7. Paulina Targańska

  Właśnie miałam odpisać Tobie na maila, ale zrobię to tutaj 😀 Na dół to jak najbardziej czarna, a na górne partie to wybrałabym zieloną 🙂 oporem będzie podobna do mojej zielonej więc będzie dobrze 🙂 jak coś można dokupić później mocniejszą. Pozdrawiam

 8. KS

  Dzięki za odpowiedź 🙂 czyli biorę zieloną , w razie czego będzie na Ciebie ;))))))

 9. KS

  To jeszcze zapytam o jedną rzecz;) Co myślisz o obciążnikach na kostki? Jaki ciężar ewentualnie, 1 – 1,5 kg ?

 10. Paulina Targańska

  Obciążenie na kostki – spoko pomysł? tak do 1,5 kg max. Ja mam właśnie 1,5 kg, ale używam raz na „ruski rok” bo denerwuje mnie, że spadają? moje są z decathlona i raczej nie polecam. Może z innej firmy byłyby lepsze i by się trzymały?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Zapisz się do newslettera

Zapisz się, aby zawsze być ze mną w kontakcie i otrzymywać najnowsze informacje o nowościach i wszystkich działaniach w FIT body Club!

Ważne

Materiały na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety lub programu ćwiczeń.

Potrzebujesz pomocy?
 • Wszelkie pytania kieruj przez formularz kontaktowy

www.fitbodyclub.pl © 2019  Regulamin Polityka prywatności | Kontakt 

visa.svg
mastercard.svg
dotpay_logo_napisPL