Mój koszyk

Moje wskazówki na świąteczne biesiadowanie

Święta już za parę chwil, a z nim wspaniały czas biesiadowania w gronie najbliższych osób. Jest to okres w którym nasza podaż kaloryczna będzie znacznie większa, a aktywność fizyczna dużo mniejsza. Co to może oznaczać?? Nic złego 😛 chociaż większość osób obawia się wydętego brzucha, kg na “plus” i stracenia efektów na które tak ciężko pracowały. Do tego jeszcze sylwester niedługo! 😮

Święta to okres w którym mamy odpocząć, spędzić czas w gronie najbliższych osób, dzielić się miłością, wdzięcznością, a do tego smacznie zjeść.

To czy będziemy trzymać dietę czy jeść co dusza zapragnie, zależy tylko od nas samych. Efekt końcowy powinien nas naprowadzić jak powinniśmy postępować. Jeśli będziesz się czuła okropnie i winna po zjedzeniu pierogów, ciast itp. to masz dwa wyjścia. Pierwsze to, zastosować mini dietę czyli jeść z umiarem i przyrządzić zdrowsze wersje dań, aby sumienie nie zniszczyło naszego dobrego samopoczucia. Druga opcja to popuścić szelki, wyłączyć głowę i cieszyć się świętami. Jeśli wyrzuty sumienia dopadną to najlepiej wykorzystać to i zamienić swoją złość oraz rozczarowanie w motywację do jeszcze ciężejszej pracy. Święta niech będą motorem napędowym do jeszcze lepszych efektów. Po świętach pełna mobilizacja i powrót na tory.

Tak ja pisałam, jeśli jednak czujesz się okropnie i ma to wpływać negatywnie na otoczenie to trzymaj się diety i ćwiczeń podczas świąt.

Tak prawdę mówiąc, to w 2-3 dni nie jesteśmy w stanie przytyć, aby zmarnować całą pracę kilku miesięczną/letnią. Problem się pojawia, kiedy święta trwają dłużej niż powinny.

Moje wskazówki na najlepsze Święta to nie mieć wskazówek i wykorzystać ten czas jak najlepiej.

Co mogę jedynie poradzić, to:

  1. Wystrzegać się produktów naprawdę negatywnie wpływających na organizm. Jest tyle substytutów i zamienników. Przykładowo:Biały cukier można zamienić na: miód, syrop klonowy, ksylitol (nie dla małych dzieci), erytrytol, stewia, cukier kokosowy, cukier daktylowy

    Mąka pszenna – mąka ryżowa, gryczana, jaglana, z amarantusa, kasztanowa, żołędziowa, kokosowa, bananowa

    Olej rafinowany – masło klarowane, smalec, tłuszcz z kaczki, gęsi

    Ocet spożywczy – ocet jabłkowy, ocet kokosowy

  2. Nie rezygnować z aktywności fizycznej w trakcie świąt. Krótki trening, bieg lub chociaż spacer z rodziną. Cokolwiek, aby tylko nie siedzieć cały dzień przy stole. U mnie trening rano w wigilię (ok 30 min) to tradycja i nie wyobrażam sobie inaczej zacząć dnia. W kolejne dni również staram się chociaż 30-40 minut przeznaczyć na ruch.
  3. Ostatnia wskazówka to zaraz po świętach wrócić na tory i to jeszcze z większą siłą.

 

Jeśli planujesz przyrządzić parę potraw lub wypieków w zdrowszej wersji i również smacznej to zapraszam do serii filmików “Świąteczne gotowanie” oraz do zapoznania się z ofertą mojego świątecznego e-booka.

Paulina Targańska, trener personalny, zdrowe jedzenie przepisy, skuteczna dieta odchudzająca, dieta bezglutenowa przepisy, świąteczne gotowanie, piernik świąteczny, herbata zimowa

 


Święta w zdrowym stylu | Przepisy świąteczne – PDF

Znajduje się w nim, aż 26 zdrowych przepisów na naszą polską wigilię. Są to dania inspirowane głównie kuchnią polską w wersji bezglutenowej. Starałam się, aby przepisy były łatwe do wykonania i przyrządzone z produktów dostępnych w większości sklepów. W e-booku znajdziesz m.in. przepisy na pierogi w dwóch wersjach, domowe pierniki, makowe szaleństwo, poncz kokosowy, kawa rozgrzewająca, śledzie w 3 odsłonach, krokiety, trufle i wiele innych.

ZOBACZ WIĘCEJ…

 

 


POLECAM

Świąteczne Gotowanie #1 – Herbata zimowa, Piernik świąteczny

Świąteczne Gotowanie #2 – Pieczeń świąteczna, Poncz kokosowy

Świąteczne Gotowanie #3 – Śnieżna droga z czekolady, Jajka faszerowane

Przedświąteczne CARDIO – ile kalorii spalamy podczas sprzątania?

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

www.fitbodyclub.pl © 2019-2023