Mój koszyk

Napoje dla dzieci – samo zdrowie czy furtka do otyłości?

“ZDROWE” napoje dla dzieci mają więcej cukry niż myślisz!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się ile cukru zawierają słynne napoje dla dzieci??

Jeżeli nie to dzisiaj przybliżę wam ten temat i sami zobaczycie, że to co ładnie wygląda wcale takie dobre nie jest.

Zdaję sobie sprawę, że większość kupuje dzieciom te pozornie zdrowe multiwitaminy z niewiedzy. W szkołach, ani w telewizji nie uczą co zawierają kolorowe buteleczki, a nie każdy też interesuje się zdrowym odżywianiem. Dlatego w dużym skrócie, pokażę na przykładzie czterech napojów co zawierają takie produkty.

Zanim zaczniemy rozgryzanie składu i zawartości cukru. Wiedzcie, że cukier jest głównym winowajcą nadwagi u dzieci jak i u dorosłych. To nadmiar cukrów (węglowodanów) powoduje epidemię otyłości i chorób przewlekłych.

Producenci na każdym kroku dodają cukier do produktów. Dlatego nie bagatelizujcie tego i sprawdzajcie etykiety. Zwłaszcza, jeśli kupujecie dla swoich dzieci. Małe pociechy nie są świadome co piją ani jedzą. Wy jesteście za nich odpowiedzialni. Osoba dorosła robi to na swoją rękę i nic nam do tego. Dzieci biorą wzór z rodziców.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam. Dzisiejszy post jest po to, aby uświadomić tych, którzy jeszcze nie wiedzą co zawierają soki dla dzieci.

Pozycja nr. 1 Woda żywiec o truskawkowym smaku.IMG_5358

W składzie na drugiej pozycji znajduje się cukier. Czyli zaraz po wodzie jest go najwięcej. Dodatkowo regulator kwasowości i substancje konserwujące m.in. takie jak benzoesan sodu, który może powodować reakcje alergiczne. W kwaśnym roztworze benzoesan sodu może wejść w reakcję z kwasem askorbinowym (wit. C), tworząc benzen, który może powodować białaczkę i inne nowotwory. Po co to we wodzie??

IMG_5359

IMG_5360

Zawartość cukru to 4,6 g w 100ml. Cała butelka to 700ml czyli 32,2 g cukru (ok. 5 łyżeczek).

IMG_5364

Pozycja nr. 2 PYCHOLANDIA sok z marchwi, jabłek i bananów.IMG_5368

W składzie tylko 55% to marchewka z jabłkiem i bananem. Reszta to cukier i dodatki.

IMG_5369

Zawartość cukru w 100g to 10g, czyli w całej butelce znajduje się 33g cukru (ok. 5-5,5 łyżeczek)

IMG_5373

Pozycja nr. 3 MULTIWITAMINA

IMG_5374

W składzie zawiera tylko 30% owoców, reszta to woda, cukier i dodatki.

IMG_5375

10,7g cukru w 100ml, czyli w całej butelce 32,1 g (5 łyżeczek).

IMG_5377

Pozycja nr. 4 KUBUŚ PLAY

IMG_5356

Tylko 20% w całym produkcie to sok z marchwi i owoców.

Zawartość cukru to 9,7g w 100 ml. Cały kubuś to 500 ml czyli 48,5 g cukru (8 łyżeczek).

IMG_5353

IMG_5367

Kubuś to hit z tych wszystkich produktów. Aż 8 łyżeczek cukru w jednym soczku. W napoju cukru nie widać, natomiast czy byście dali dziecku roztwór ośmiu łyżeczek cukru z wodą? No chyba raczej nie. 😉

Kubuś, jest to dość popularny napój w śród dzieci. Ile czasu potrzebuje dziecko, żeby wypić taki napój?

Spokojnie w szkole całość opanuje i jeszcze drugą w domu. 😉 Plus do tego inne produty zawierające cukier. I uzbiera się niezła ilość węglowodanów. W ten sposób drzwi do otyłości się otwierają.

Na zdjęciach pokazuję ile cukru znajduje się w każdym produkcie. Teraz widzicie jak producenci pakują cukier w pozornie dobrych produktach dla dzieci.

Mam nadzieję, że to wszystko wiedzieliście i tylko z ciekawości czytacie dzisiejszego posta. 😉

Dzięki za uwagę. Pozdrawiam.

BYE 😉

 

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

3 Comments

  1. Barbara Fucz-Kołaciak

    czyli okey bo tak właśnie zaczęłam robić po tym jak mi pokazałaś naocznie ile cukru jest w jednym soku..masakra…albo wyciskam,marchew,jabłko,pomarańcza czy czasem z buraczkiem…a jak czasu brak i jest sklepowy to poł na poł z wodą to trochę tego cukru ujmuje:)Dzięki za odpowiedź.

  2. Paulina Targańska

    dla dzieci soczki świeżo wyciskane są znacznie lepsze od soczków “sklepowych” dlatego możesz spokojnie je zastępować. Może spróbuj również robić soczki warzywno-owocowe np. marchewka-jabłko lub sok ze świeżych pomarańczy rozrzedzać z wodą.

  3. Barbara Fucz-Kołaciak

    okej wszystko jasne..tylko co zamiast…bo mój synek zawsze był soczkowy…wyciskane też lubi ale też piszesz,że to fruktoza…herbatki nie lubi choć kupiłam zdrowego krasnoludka z ziołami…cukru nie używam…ale wody pić też nie chce…raczej dbam o jego zdrową dietę choć niejadek straszny,ustaram się i wywalam…pycholandie dziś kuiłam…daje tylko na noc poł kubka z aloesem bo w czym innym go nie wypije a aloes ponoć samo dobro…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

www.fitbodyclub.pl © 2019-2023