Mój koszyk

Zatrzymaj się i odnajdź swój balans życiowy. Krótko i na temat.

Nie pędź, tak jak pędzi czas. Zwolnij, ustań i zobacz. Spójrz na swoje życie.

Masz czas dla siebie, rodziny? Czas na odpoczynek, sen, czy też pracę? Jeśli tak to brawo dla ciebie bo to ogromny sukces, jeśli nie, to nie jest za późno na zmiany.

Wszystko powinno mieć swoje miejsce i czas. Nie zatracaj się w jednym aspekcie życia. Równowaga jest kluczem do szczęścia, zdrowia i spokoju ducha. Jeśli ciężko pracujesz to również wyznacz sobie czas na odpoczynek. Nie skracaj snu kosztem dłuższego dnia w pracy. Nie przyspieszysz, nie oszukasz życia. Prędzej czy później brak snu odbije się kosztem twojego zdrowia i wtedy będziesz zmuszony zwolnić. Realizuj swoje plany, pracuj, ale również odpoczywaj, idź na spacer, spędź wieczór z rodziną. Wszystkie filary naszego życia powinny ze sobą współgrać. Wydaje się, że najlepiej wpasowuje się zasada 8/8/8 czyli 8 godzin pracy, 8 godzin snu i 8 godzin na odpoczynek.

Większość z nas zatraca granicę między pracą a odpoczynkiem. Oczywiście są sytuacje/ zawody/projekty w pracy, że jesteśmy zmuszeni poświęcić więcej czasu, kosztem chwil dla siebie. Natomiast nie dajmy się wpakować w pułapkę niewolnika zawodowego. Po ciężkiej pracy, zrób pauzę i odpocznij. Wyjedź w góry, na wieś, odwiedź rodzinę i zresetuj się. W dużej mierzę kieruję dzisiejsze słowa do osób pracujących na tzw. “własnym garnuszku”, w takich sytuacjach praktycznie praca jest cały czas z nami. Własny biznes daje większe możliwości, ale również wymaga od nas większego wysiłku psychicznego. Dlatego ważnym jest rozgraniczyć czas na pracę, odpoczynek i sen, aby osiągnąć równowagę i cieszyć się w pełni z życia.

Odnajdź swój balans i żyj w zgodzie ze sobą.

Pozdrawiam i miłego dnia. 😉

Zmień swoje ciało i życie w FIT body Club!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

www.fitbodyclub.pl © 2019-2023